Ocaklar

Ocaklar Hakkında

Denizin ve doğanın iç içe geçtiği Kapıdağ Yarımadası’nın kıyılarını ödüllü plajıyla süsleyen Ocaklar, Marmara Bölgesi’nde bulunan nadir mavi bayraklı plajlardan biridir. Ulaşımın kolay olması ve İstanbul'a olan yakınlığı nedeniyle de tercih edilen tatil beldesi, çoğunlukla ekonomik konaklama seçeneklerine sahiptir.

Kapıdağ Yarımadası’nın kıyılarına dağılmış olan geniş plajıyla ünlü Ocaklar, daha çok yaz tatilleri için idealdir. Bu nedenle kışların oldukça sessiz geçtiği beldede yaz aylarında nüfus yoğunluğu epey artmaktadır.

Ocaklar otelleri arasında açık yüzme havuzu, geniş bahçesi ve manzaralı odaları ile dikkat çeken Sami Engin Apart’ın denize mesafesi yürüme 2 dakikadır. Ayırıca 2 km plaja sahip Ocaklar kumsalının her yerinde denize girilebilmektedir.

Ocaklar'ın ardından en çok ziyaret edilen plajlardan biri olan Narlı Plajı ismini aldığı Narlı Köyü'nün kıyılarını kaplıyor ve her daim sakin bir atmosfere sahip. Dinlendirici ve huzurlu bir ortamda denize girmek isteyenler için mükemmel bir nokta olan Narlı'ya ek olarak çam ormanları içindeki Turanköy de doğa içinde huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça uygun bir alan.

Adaları ziyaret etmeyi sevenler içinse Ocaklar’ın etrafında gezilebilecek pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan en ünlüsü ise Avşa. Hareketli gece hayatı ve muhteşem koylarıyla Avşa Adası, Güney Marmara'nın en popüler alanlarından biri. Erdek'in girişindeki Kyzikos Antik Kenti ise günümüzde oldukça az kalıntı içerse de hala kültür turizminin önemli merkezlerinden.